• Roni Klein

Vilnius; drejtpërsëdrejti nata finale e "Eurovizijos atranka 2018"


Drejtpërsëdrejti nga Vilnius - ORA 20.00 - nata finale e "Eurovizijos atranka 2018"


Pas një procesi të tejzgjatur, që nisi më 6 janar, me disa mbrëmje çerekfinale dhe dy netë gjysëmfinale, sonte në mbrëmje ju mund të ndiqni natën finale të festivalit "Eurovizijos atranka 2018", festival që do të zgjedhë përfaqësimin e Lituanisë, për festivalin Evropian të këngës, Eurovision Song Contest 2018.

Drejtimi i festivalit, i është besuar dy moderatorëve Mantas Stonkus dhe Ugnė Skonsmanaitė

Pjesmarrësit në natën finale:

Jurgis Brūzga - "4Love"

Kotryna Juodzevičiūtė - "That Girl"

The Roop - "Yes, I Do"

Ieva Zasimauskaitė "When We're Old"

Monika Marija "The Truth"

Paula "1 2 3"


#ESC2018 #AllAboard #Lithuania

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now