• Roni Klein

Reykjavík; drejtpërsëdrejti nata finale e festivalit "Söngvakeppnin 2018"


Drejtpërsëdrejti nga Reykjavíku - ORA 20.45 - Nata finale e "Söngvakeppnin 2018"


Sonte në mbrëmje, ju mund të ndiqni festivalin islandez ""Söngvakeppnin 2018"" , i cili është edhe festivali që do të zgjedhë përfaqësimin e Islandës, për festivalin Evropian të këngës, Eurovision Song Contest 2018.

Festivali do të zhvillohet në ambjentet e arenës Laugardalshöll, ndësa fituesi do të zgjidhet nëpërmjet votimit publik dhe votës së jurisë profesionale.

Pjesmarrrësit dhe këngët:

Kënga nr 1: Fókus"Battleline"

Teksti dhe muzika: Sigurjón Örn Böðvarsson, Rósa Björg Ómarsdóttir, Michael James Down,Primoz Poglajen, Þórunn Erna Clausen & Jonas Gladnikoff


Kënga nr 2: Áttan"Here for You"

Teksti dhe muzika: Egill Ploder Ottósson & Nökkvi Fjalar Orrason


Kënga nr 3: Ari Ólafsson"Our Choice"

Teksti dhe muzika: Þórunn Erna Clausen & Þórunn Clausen


Kënga nr 4: Heimilistónar"Kúst og fæjó"

Teksti dhe muzika: Heimilistónar (Ólafía Hrönn Jónsdóttir, Elva Ósk Ólafsdóttir, Katla Margrét Þorgeirsdóttir og Vigdís Gunnarsdóttir)


Kënga nr 5: Aron Hannes"Gold Digger"

Teksti dhe muzika: Sveinn Rúnar Sigurðsson, Jóel Ísaksson, Oskar Nyman, Valgeir Magnússon & Tara Nabavi


Kënga nr 6: Dagur Sigurðsson"Í stormi"

Teksti dhe muzika: Júlí Heiðar Halldórsson & Þórunn Erna Clausen


#ESC2018 #AllAboard #Iceland

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now