• Roni Klein

Hungari; drejtpërsëdrejti nga Budapesti, nata finale e festivalit"A Dal"


Drejtpërsëdrejti nga Budapesti - ORA 20.30 - A Dal 2018


Sonte në mbrëmje, ju mund të ndiqni natën finale të festivalit hungarez "A Dal 2018"

Pas konkurseve, të javëve të fundit, Hungaria ka zgjedhur të gjithë konkurrentët për finalen e madhe të festivalit të këngës "A Dal 2018", festivali i cili përzgjedh përfaqësimin hungarez për në edicionin e ardhshëm të festivalit Evropian të këngës 2018.

Në natën finale, të moderuar nga moderatorja televizive Krisztina Rátonyi dhe këngëtari Freddie (ish përfaqësues i Hungarisë në Eurovision Song Contest 2016), do të konkurrojnë 8 pjesëmarrës.

Zsolt Süle - "Zöld a május"

Gergely Dánielfy - "Azt mondtad"

Gábor Heincz Biga - "Good Vibez"

Leander Kills - "Nem szól harang"

AWS - "Viszlát nyár"

Viktor Király - "Budapest Girl"

yesyes - "I Let You Run Away"

Tamás Horváth - "Meggyfa"

#ESC2018 #AllAboard #Hungary

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now