• Roni Klein

Superylli Suedez shpëtimtar i ''You decide'' (Festivalit të Këngës) në Britani!?


Superylli Suedez shpëtimtar i ''You decide 2018'' (Festivalit të Këngës),në Britani!?

Po bëhen 20 vite që kur Britania e Madhe ishte triumfuese e Eurovizionit. You decide 2018, nga kanali BBC 4, tashmë e tutje do te transmetohet në kanalin BBC 2, një kanal ky me shikueshmëri më të madhe. Krejt kjo për t’i a kthyer shkëlqimin Eurovisionit, në këtë vend.

E për t’a arritur këtë qëllim Britanikët tashmë kanë kontraktuar edhe yllin Suedez, fituesin e vitit 2015 te Eurovizion Song Kontest, Måns Zemrlöv.

Zemerlöv që me hitin e tij , Heroes, dhe prezantimin që bëri në vitin 2016, në Globen Arena të Suedisë, bëri për vete afro 2 milion spektator, në mbar rruzullin tokësor.

Krijuesit të hitit ’’Heroes’’ së bashku me komedianin dhe komentatorin, Mel Giedrovic, i'u është besuar udhëheqja e spektaklit ’’You decide 2018’’ ,njofton e përditshmja suedeze Aftonbladet.

Në pyetjen se a do n’a e dhuroj Britania e Madhe fituesin e ardhshem të Eurovisionit?!?

Måns Zemerlöv përgjigjet :

Kam qenë i pranishëm në audicionin e artistëve dhe i kam dëgjuar këngët e tyre. Do të jetë një vit i mirë për ’’You decide 2018’’ , mendoj absolutisht që e kam parë fituesin e ardhshëm të Eurovisionit këtu, në Britaninë e Madhe, është përgjigjur Zemerlöv.

#UK #Sweden #ESC2015 #ESC2018

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now