• Roni Klein

Petra Mede drejton ESC 2013


Radio Televizioni publik i Suedisë (SVT) shpalli në datën 29 Janar 2013 se do të jetë Petra Mede ajo që do të drejtojë edicionin e 58-të të Festivalit të Këngës Europiane (ESC) i cili do të zhvillohet në Malmo të Suedisë në datat 14,16 dhe 18 Maj 2013.

Petra Mede (Lindur në 7 Mars 1970, në Stokholm të Suedisë) është aktore, kërcimtare dhe moderatore. E lindur në Göteborg, Mede është e njohur për role të shumta në emisione komike dhe si moderatore në televizion.

Në vitin 2009 ajo prezantoi Melodifestivalen 2009 (Festivali përzgjedh suedez për Eurovizion) , ku edhe në të njëjtin vit mori edhe cmimin si aktorja më e mirë komike.

#Sweden #Malmö #ESC2013

  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube - Black Circle

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now