• Roni Klein

Lindita publikon këngën e saj më të re"Rock whine", ky është titulli i këngës më të re të këngëtares Lindita, e cila përfaqësoi Shqipërinë në edicionin e fundit të festivalit Evropian "Eurovision Song Contest 2017"

Kënga, e cila në shqip do të përkthehej me titullin "Lëkundje shkëmbore" ose "lëkundje rock-u", pritej që të publikohej ndonëse Lindita u tregua mjaft e kufizuar te detajet.

Para një jave, ajo lajmëroi se do të sillte diçka të re, ndërsa këtë javë ajo publikoi një tabllo me numrin 7 në rrjetet e saj sociale...e mesa duket, 7 ishte për të treguar datën e publikimit të këngës. Tashmë kënga është publikuar dhe mund të blihet në dyqanet muzikore online. Dëgjim të këndshëm!

Blejeni në iTunes

Blejeni në Google Play

Dëgjojeni në Spotify

#Lindita #ESC2017 #Albania

0 views

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now