• Roni Klein

Zbulohen emrat e pjesmarrësve në edicionin e 56-të e Festivalit të Këngës në RTSHEurovision Albania ka publikuar sot emrat e pjesmarrësve në edicionin e 56-të e Festivalit të Këngës në RTSH

Do të jenë gjithësej 22 këngë, të cilat do të jenë në konkurrim në datat 21,22 & 23 Dhjetor në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Edicioni i këtij viti, i është besuar drejtimit të moderatorit Adi Krasta.

Ja dhe lista e plotë e pjesmarrësve:

Nata e parë:

01.Elton Deda “Fjalët” (The words)

02.Mariza Ikonomi “Unë” (I)

03.Endri & Stefi “Mesazh” (Message)

04.Evans Rama “Gjurmët” (The traces)

05.Genc & David Tukiçi “Të pandarë” (Inseparable)

06.Voltan Prodani “E pamundur” (Impossible)

07.Eugent Bushpepa “Mall” (Nostalgia)

08.Rezarta Smaja & Luiz Ejlli "Ra një yll" (A star fell)

09.Bojken Lako "Sytë e shpirtit" (The eyes of the soul)

10.Manjola Nallbani "I njëjti qiell" (The same sky)

11.Redon Makashi "Egziston" (You exist)

Nata e dytë:

01.Orgesa Zaimi “Ngrije zërin” (Raise your voice)

02.Denisa Gjezo “Zemër ku je” (Where are you honey)

03.Grupi NA & Festina Mejzini “Tjetër jetë” (Another life)

04.Lorela Sejdini “Pritëm edhe pak” (Wait a little longer for me)

05.Artemisa Mithi “E dua botën” (I love the world)

06.Ergi Bregu “Bum bum” (Boom boom)

07.Akullthyesit “Divorc” (Divorce)

08.Xhesika Polo “Përjetë” (In eternity)

09.Inis Neziri “Piedestal” (Pedestal)

10.Tiri Gjoci “Orë e ndaluar” (Prohibited hour)

11.Lynx “Vonë” (Late)

#RTSH #Albania #FestivaliiKëngës

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now