• Roni Klein

Opinion; Cfarë na ka borxh Spanja?Nje kenge qe te rrenqeth. Nje ze qe te mahnit. Nje performance sic vetem ajo dinte te bente. E tille ishte perfaqesuesja e Spanjes ne vitin 2014. Por si mund te shpjegohet qe gjithe ai vokal,gjithe ajo super kenge te dilte vetem ne vendin e 10 kur meritonte plotesisht fitoren. I vetmi shtet i cili i dha piket maksimale ishte vetem vendi yne. Gazetat spanjolle e permenden vendin tone si i vetmi vend qe di te vleresoje sakte... Akuza te shumta iu drejtuan Eurovisionit si i korruptuar dhe politik nga spanjollet por a eshte vertet keshtu?? Por Spanja duket qe spo na e kthen "borxhin" qe na ka nese mund te themi keshtu. Ne vitin 2015 Spanja i dha 0 pike Shqiperise duke mos ia dhene ate qe meritonte Elhaida. Shpresojme qe ai 12-pikesh "borxh" ti shkoje kete vit perfaqesueses sone Lindites

Shënim: Mendimet në këtë artikull, janë atë të autorit dhe nuk përfaqësojnë mendimet zyrtare të Klubit Shqiptar të Eurovizionit Eurovision Albania OGAE.

#Spain #Albania #EurovisionSongContest #ESC2014

0 views

Copyrights ©2017/2021  www.eurovision.al

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now